History
-
-
Originalbiletet er eit gammalt fotografi, avfotografert av Endre Heggen i 1985. Endre Heggen var lokalhistorikar og sogelagsmann i Ølen. Han var fødd i Stavanger 5. august 1920, men flytta til Ølen i 1935. Far hans kom opphaveleg frå garden Heggjo i Ølen.
I vaksen alder byrja Endre Heggen å fatte interesse for kulturminne og kulturvern. Det starta med interessa for bygningskultur. Sidan tok han òg til med å samle inn gjenstandar frå Ølen og Bjoa. Frå midten av 80-talet gjekk han systematisk til verks med å intervjue og samle inn bilete frå folk i nærområda, og opparbeidde seg etterkvart ei vesentleg samling av både lydopptak og kopiar av gamle bilete. Samlinga vart sidan gjeven til Vindafjord kommune og er no del av Haugalandmuseet sine samlingar.
-
Fotografering 1920 (ca.)
- Fotograf Ukjent
-
Produksjon 1985
Endre Heggen har registrert bildet i 1985 - Samlingsskaper Heggen, Endre
- Reprofotograf Heggen, Endre sikker
-
License information
- License Contact owner for more information
Metadata
- Identifier VHS-F.00006-04
- Part of collection Karmsund folkemuseum fotosamling
- Owner of collection Haugalandmuseet
- Institution Haugalandmuseet
- Date published January 19, 2021
- Date updated February 20, 2021
- DIMU-CODE 021019498573
- UUID CEC4E60C-90A3-45CA-A8B0-66AAEB486CFA
- Tags
Add a comment or suggest edits
For å publisere en offentlig kommentar på objektet velger du «Skriv en kommentar». For å sende en henvendelse direkte til museet velger du «Send en henvendelse».