Tekst på negativkonvolutt: "Søndre gt. Snømengder i gaten." 07.01.1958
Adressa skriver: "Til tross for at svært mange bilister lar kjøretøyet stå hjemme er det likevel trangere en...
Tekst på negativkonvolutt: "Søndre gt. Snømengder i gaten." 07.01.1958
Adressa skriver: "Til tross for at svært mange bilister lar kjøretøyet stå hjemme er det likevel trangere enn noen sinne om parkeringsplassen i Trondheimsgatene. Mange steder hindrer brøytekantene en hver normal parkering inntil fortauene, og parkerte biler står langt ute i kjørebanen og hindrer trafikken. Særlig ille var det i går i Søndre gate mellom Dronningens gate og Brannstasjonen, hvor det i kontortiden var umulig for to kjørende å passere hverandre mellom parkeringsrekkene. På spørsmål om Politiet ikke kan legge ned et midlertidig forbud mot parkering på den ene side av gaten på slike strekninger svarer fullmektig Liland at man ennå ikke har planer om noe slikt...".
(KIlde: Adresseavisen 08.01.1958 s. 5
Bilen i sentrum av bildet, en Volvo PV444 med registreringsnummer: U-12334 var i 1959 registrert på Hårik Hveding, Sagatun, Leangen.
Add a comment or suggest edits
To publish a public comment on the object, select «Leave a comment». To send an inquiry directly to the museum, select «Send an inquiry».